5 najczęstszych błędów popełnianych przez firmy w kontekście stron www!

26 września 2022

5 najczęstszych błędów popełnianych przez firmy w kontekście stron www!

O tym dlaczego warto mieć firmową stronę www pisaliśmy poprzednio. Teraz chcemy przedstawić 5 najczęstszych błędów popełnianych przez właścicieli firm w tworzeniu firmowych stron www. Lista ta została stworzona na bazie naszych osobistych doświadczeń.

Błąd nr 1. Moja firm nie sprzedaje onlie wiec nie musi mieć strony

Naszym zdaniem to największy błąd w myśleniu właściciela. Niestety tacy obecnie się zdarzają. Zamykanie przed sobą drzwi do jednego z najlepszych kanałów promocji własnych produktów czy usług jest błędem karygodnym.

Błąd nr 2. Brak jasno sprecyzowanego celu - po co mi strona www?

Często spotykamy się z podejściem – „zróbcie coś fajnego, po to żeby było”, lub „chciałbym stronę www, ile to będzie kosztować?. Samo stworzenie strony www umieszczenie jej w internecie pod firmową domeną to tak naprawdę ostatni etap w procesie jej tworzenia. Najpierw musimy zadać sobie pytanie co chcemy stworzyć, w jakim celu i dlaczego. To kluczowe pytania, które przyczynią się do sukcesu. Zamiast więc pisać, jaką chcesz stronę czy pytać o koszt jej stworzenia, napisz, co potrzebujesz. Umieść kilka słów opisu swojej firmy oraz to, jakie masz oczekiwania w stosunku do obecności swojej firmy w internecie, a zobaczysz, że wycena oraz narzędzia, jakie zostaną Ci zaproponowane, będą zdecydowanie lepiej dobrane do Twoich potrzeb.

Błąd nr 3. Wykonanie strony internetowej jak najtaniej przez amatora.

Często bierze się takie podejście także z myślenia „strona internetowa jest tylko po to aby była”. Jako firma specjalizująca się w projektowaniu stron www absolutnie nie chcemy nikogo krytykować za oszczędność w tym zakresie. Jednak już w naszej firmie inwestycja w profesjonalną stronę www nie jest ceną wygórowaną w porównaniu do jakości jaką przedsiębiorca otrzymuje. Wyjaśnić ten błąd można zadając sobie proste pytanie – czy jeśli jesteśmy chorzy idziemy po poradę do lekarza czy znajomego? Nie twierdzimy, że stronę dla Twojej firmy najlepiej wykona wyspecjalizowana agencja. Zanim dokonasz wyboru, sprawdź dotychczasowe doświadczenie danej firmy lub osoby. Zapytaj o referencje, zobacz portfolio, sprawdź, czy wcześniejsze realizacje firmy są przejrzyste (łatwo znaleźć najważniejsze informacje) oraz czy poprawnie wyświetlają się w Twojej przeglądarce, przeczytaj opis firmy i jej oferty, itd. Innymi słowy, postaraj się dokonać świadomego wyboru, a nie decyduj się na kogoś tylko dlatego, że to przyjaciel znajomego lub ktoś z Twojej rodziny. Tu przecież chodzi o Twoje pieniądze i wizerunek Twojej firmy.

Błąd nr 4. Utrzymanie strony internetowej drogo kosztuje i wymaga specjalistycznej wiedzy.

Nic bardziej mylnego. Odpowiednia firma zawsze zaoferuje swojemu klientowi kompleksowe i konkurencyjne rozwiązanie od rezerwacji domeny, po założenie poczty do wdrożenia finalnej strony www.

Błąd nr 5. Brak promocji strony www i liczenie na to, że klienci sami ją znajdą.

Dziś samo posiadanie strony www to za mało. Niewiele osób wie, że aby strona WWW była naprawdę skutecznym narzędziem do zdobywania nowych klientów, musi być odpowiednio promowana, tak by była widoczna dla internautów poszukujących danych produktów czy usług. Wyobraź sobie, że internet to wielkie centrum handlowe, a Ty musisz sprawić, żeby klient wszedł do Twojego sklepu. Obecnie „wypasiony” szyld i wielkie litery PROMOCJA już nie wystarczą. Celem Twojej strony WWW jest zaprezentować Twoją ofertę w sposób, który wzbudzi zaufanie klienta i zachęci go do złożenia zamówienia w Twojej firmie. Twoim zadaniem jest natomiast wiedzieć, jak skutecznie zwiększyć widoczność swojej strony WWW tak, by Twoi potencjalni klienci trafiali do Ciebie, a nie do Twojej konkurencji.

Pamiętaj – jak Cię widzą, tak Cię piszą!

Skontaktuj się z nami